Dom na sposób skandynawski – czy to jest nasza przyszłość?

Chociaż mogłoby się wydawać, że budownictwo murowane na dobre ugruntowało swoją pozycję w Polsce, technologia skandynawska już wkrótce może zacząć mocno deptać mu po piętach. O tym, co takiego ma w sobie, przekonasz się już 6 kwietnia 2024 roku, odwiedzając dom modułowy na terenie powiatu  Dzierżoniowskiego. Jednak uwaga, nie jest to kolejny budynek pokazowy! W trakcie dnia otwartego zwiedzisz zamieszkały dom należący do jednego z klientów TAGA. To jedna z niewielu okazji, by nie tylko zobaczyć, co ma do zaproponowania technologia skandynawska, ale także porozmawiać z osobami, które się na nią zdecydowały!

Skandynawowie pokazali nam już jak urządzać wnętrza i jak żyć w harmonii ze sobą oraz ze światem. Czy to więc pora, by zaadaptować także rozwiązania stosowane przez nich do budowy domów?

Domy skandynawskie powstają w technologii modułowej. Zamiast cegieł wykorzystuje się tutaj gotowe prefabrykaty, które przygotowuje się w fabryce, a następnie łączy już bezpośrednio na działce. Składają się one z kilku warstw, co pomaga utrzymać wysoką szczelności i izolacyjność cieplną budynków. Warto przy tym zwrócić uwagę, że sposób powstawania domów modułowych pozwala wyeliminować wiele wad budownictwa murowanego. Komponenty produkowane w kontrolowanym środowisku fabryki są wolne od wad i ściśle odpowiadają specyfikacji, dzięki czemu podczas łączenia nie powstają mostki termiczne. Co więcej, ich zastosowanie umożliwia skrócenie całego czasu budowy nawet do 3 miesięcy. Jest to możliwe także dzięki temu, że technologia skandynawska jest technologią suchą i nie wykorzystuje zapraw, klejów i innych materiałów budowlanych wymagających użycia wody. Tym samym nie wymaga prowadzenia prac w optymalnych dla nich warunkach atmosferycznych ani stosowania przerw technologicznych.

O domach modułowych wiele mówi się również w kontekście energooszczędności. Szczelna, warstwowa konstrukcja ścian sprawia, że łatwiej uzyskać wysokie parametry izolacyjności cieplnej, co jest niezbędne dla zapewnienia komfortu termicznego oraz obniżenia kosztów ogrzewania. Dodatkowo w budynkach tego typu można stosować wszystkie nowoczesne systemy wspierające gospodarowanie energią – rekuperację, klimatyzację, ogrzewanie niskotemperaturowe z wykorzystaniem pompy ciepła, czy panele fotowoltaiczne. Mogą tak powstawać więc domy nie tylko energooszczędne i wysoko energooszczędne, ale także pasywne.

To wszystko sprawia, że technologia skandynawska zaczyna być poważną alternatywą dla budownictwa murowanego, a coraz więcej inwestorów zaczyna skłaniać się ku korzyściom, które z niej płyną.

Zobacz, jak mieszkamy – TAGA domy skandynawskie

Inicjatywa dni otwartych, która jest udziałem TAGA, ma na celu pokazanie, jak funkcjonalny i komfortowy może być dom modułowy. Proponując wizytę w zamieszkałym budynku, chcemy uświadomić wszystkim, którzy myślą o własnym domu, że istnieją alternatywy dla budownictwa murowanego.

Dzięki zastosowaniu materiałów izolacyjnych niemieckiej firmy STEICO oraz nowoczesnej technologii montażu nasze budynki odznaczają się wysoką jakością, energooszczędnością oraz komfortem. Są przy tym także przyjazne dla środowiska – komponenty produkowane przez STEICO powstają z drewna, które jest zasobem odnawialnym.

Jeśli chcesz zobaczyć, jak mieszkamy, już teraz umów się na wizytę w domu na terenie powiatu  Dzierżoniowskiego. Najbliższy dzień otwarty zaplanowany jest na 6 kwietnia. Więcej informacji i kontakt do nas znajdziesz tutaj: tagaecodomy.pl

Do zobaczenia!LEAVE A COMMENT