dom modułowy aranżacje

Jak urządzić dom modułowy? Aranżacja wnętrz w domu modułowym

Niezależnie od tego, czy planuje się dom murowany, czy dom modułowy, aranżacje wnętrz stanowią jeden z ulubionych momentów inwestorów. To nie tylko sygnał, że koniec prac związanych z budową jest już bliski i wkrótce będzie można się przeprowadzić, ale także możliwość popuszczenia wodzy fantazji i zadbania o wystrój wnętrz w swój ulubiony sposób. Zobacz więc, jak urządzić dom modułowy tak, by był komfortowy i przytulny.

Jak urządzić dom modułowy?

Jeśli chodzi o dom modułowy, aranżacje wnętrz w żaden sposób nie są uzależnione od zastosowanych materiałów. Prefabrykowane ścian, dzięki warstwowej budowie i dużej gęstości, są wyjątkowo trwałe i odporne na obciążenia (więcej o konstrukcji takich budynków przeczytasz tutaj: Styl skandynawski budowy domów – czym się wyróżnia i kiedy może być stosowany). Jednocześnie wykończone płytą karton-gipsową od strony wewnętrznej sprawiają, że wyjściowo pokoje przypominają te wykonane w suchej zabudowie w murowanych budynkach. To znów przekłada się na fakt, że wystrój wnętrz domu modułowego, podobnie jak w murowanego, można zaplanować w dowolnym stylu i z wykorzystaniem rozmaitych materiałów budowlanych.

Na jakie rozwiązania warto się zdecydować?

  • Nowoczesna aranżacja wnętrz – szukając pomysłu na to, jak urządzić dom modułowy, często sięga się do założeń stylów nowoczesnego, industrialnego, czy minimalistycznego. Niosą one z sobą pewną prostotę i czystość linii, jednocześnie pozostawiając miejsce na indywidualizm. Co więcej, nowoczesna aranżacja wnętrz i dom modułowy to połączenie, które nasuwa się praktycznie samo. Dzieje się tak między innymi przez to, że prefabrykacja jest technologią czerpiącą z najnowszych osiągnięć inżynierii i materiałoznawstwa.
  • Jasne kolory odbijające światło – w przypadku domu modułowego aranżacje powinny uwzględniać naturalne warunki panujące w pomieszczeniach. Budynki te, projektowane często według założeń budownictwa zrównoważonego, są zazwyczaj dobrze doświetlone, co warto dodatkowo podkreślić, stosując jasne kolory na ścianach. Biel, szarości, czy pastele pozwolą także optycznie powiększyć pomieszczenia, dzięki czemu aranżacja domu modułowego będzie wzbudzała jeszcze większy komfort.
  • Naturalne materiały – drewno, kamień lub inne naturalne surowce doskonale podkreślają ekologiczny charakter domów modułowych. Materiały te są bardzo uniwersalne i diametralnie potrafią zmienić to, jak wygląda ostateczna aranżacja wnętrz. Styl boho, wnętrza rustykalne albo cottegecore to tylko jedne z wielu przykładów tego, jak można wykorzystać dary natury do zbudowania komfortowej, przyjaznej przestrzeni.

Jak urządzić mały dom?

Aranżacja domu o niewielkim metrażu może być sporym wyzwaniem, zwłaszcza że tutaj nie ma miejsca na marnowanie przestrzeni. Co więcej, trzeba zadbać, by nie stała się ona klaustrofobiczna. Dlatego też, planując wystrój wnętrz w takim budynku, warto wykorzystać pewne triki, które pozwolą optycznie powiększyć pomieszczenia i zachować ich wizualną spójność. Dzięki temu całość będzie prezentowała się w uporządkowany, schludny sposób.

Pierwsze, na co powinno się zwrócić uwagę, są kolory. W niedużych, ciasnych wnętrzach idealnie sprawdzi się jasna paleta barw, która odbija światło, sprawiając, że pomieszczenia są widne i komfortowe. Podobny efekt można uzyskać, stosując powierzchnie lustrzane i błyszczące oraz dodatkowe źródła światła. Sznury lampek LED, czy punktowe oświetlenie to także doskonały sposób na stworzenie nastrojowej aranżacji wnętrza salonu lub sypialni.

Przy aranżacji domu modułowego lub murowanego o małej powierzchni warto także ograniczyć się z wyposażeniem, stawiając między innymi na rozwiązania wielofunkcyjne. Sofa z funkcją spania? Modułowe meble? Piętrowe konstrukcje? To wszystko da Ci oszczędność miejsca, której potrzebujesz, żyjąc w małym domu!

Ile kosztuje aranżacja wnętrz?

Koszt aranżacji wnętrza w domu zależy od wielu czynników – stylu aranżacyjnego, doboru mebli i dodatków oraz tego, czy prace wykonuje się samodzielnie, czy zleca się je podwykonawcy. Decydując się na budowę modułowego, często można oszczędzić sobie wielu dylematów, korzystając z opcji wykończenia pod klucz. Taka możliwość znajduje się właśnie w ofercie firmy TAGA, która specjalizuje się w budynkach prefabrykowanych. Realizując z nami swój dom modułowy, sam decydujesz, do którego etapu mamy doprowadzić projekt. Co więcej, dzięki współpracy z naszym architektem wnętrz, zadbasz o to, by wszystkie aranżacje odpowiadały Twoim upodobaniom oraz jednocześnie były funkcjonalne. Już teraz umów się na spotkanie z przedstawicielami firmy TAGA i pozwól spełnić nam swoje marzenia o domu!RELATED POSTS