dom modułowy taga całoroczny

Czy dom modułowy może być całoroczny?

Wokół domów modułowych narosło wiele mylnych przekonań, a błędnie porównywane do dawnych budynków drewnianych, często uważane są za nieszczelne, krótkotrwałe oraz odpowiednie tylko do użytkowania jako domki letniskowe, sezonowo. Gdzie jednak leży prawda? Czy dom modułowy jest całoroczny? Zobacz, jak faktycznie wygląda życie w takim budynku!

Czy domy modułowe są całoroczne?

Nowoczesne technologie otwierają przed inwestorami zupełnie nowe możliwości, pozwalając na odejście od utartych, jednak często nieadekwatnych względem konstrukcji, rozwiązań. Takie innowacyjne podejście oferuje właśnie budownictwo modułowe – czy też skandynawskie, jak inaczej są określane – które dzięki swoim właściwościom, znosi wiele ograniczeń technologii murowanej. Domy modułowe odznaczają się przede wszystkim wysoką szczelnością, a relatywnie niska grubość przegród sprawia, że można uzyskać większą powierzchnię użytkową przy tej samej powierzchni zabudowy. Jednocześnie nadają się do zamieszkiwania przez cały rok, oferując przy tym wysoki komfort życia. Co więcej, dzięki wysokiej izolacyjności cieplnej, łatwo spełniają warunki stawiane domom energooszczędnym i pasywnym.

dom modułowy całoroczny

Co wpływa na to, że dom modułowy może być całoroczny?

Domy modułowe mają szereg właściwości, z których część wpływa na to, że mogą być całoroczne. Co odgrywa tutaj największą rolę?

  • Materiały – domy modułowe powstają z gotowych, pochodzących z fabryk prefabrykatów. To zaawansowane materiały o warstwowej budowie, które dodatkowo odznaczają się wysoką izolacyjnością i odpornością na działanie czynników atmosferycznych. Co więcej, dzięki temu, że powstają w ściśle kontrolowanych warunkach, zmniejsza się ryzyko wad produkcyjnych, przez co ich montaż przebiega szybko i relatywnie łatwo.
  • Technologia – domy modułowe powstają w technologii suchej, co oznacza, że do łączenia poszczególnych elementów nie stosuje się klejów ani zapraw wykorzystujących wodę. Dzięki temu budynki osiągają wysoką szczelność, a podczas ich realizacji nie ma konieczności uwzględniania przerw technologicznych, które mogłyby opóźniać pracę.
  • Izolacyjność cieplna – wielowarstwowa konstrukcja poszczególnych elementów i zastosowanie wysokiej jakości materiałów sprawiają, że domy modułowe są ciepłe oraz komfortowe bez stosowania dodatkowych warstw izolacji.
  • Możliwość zaprojektowania w dowolny sposób – innym czynnikiem wpływającym na to, czy domy modułowe mogą być całoroczne, są szerokie możliwości projektowe. Taki budynek łatwo zaprojektować na przykład z uwzględnieniem warunków klimatycznych danego regionu, co pozwala na optymalne wykorzystanie zasobów naturalnych, a tym samym utrzymanie wyższej wydajności energetycznej. Nie istnieją także ograniczenia względem metrażu, jaki powinien mieć dom modułowy – niektóre konstrukcje tego typu mają nawet 300 m2 i więcej!
  • Systemy grzewcze i wentylacyjne – każdy dom skandynawski może zostać wyposażony również w nowoczesne systemy, które pozwolą na sprawne i skuteczne gospodarowanie energią, w tym między innymi niskotemperaturowe ogrzewanie z pompą ciepła lub kotłem gazowym/elektrycznym oraz wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła.
całoroczny dom modułowy

Czy warto budować domy modułowe?

Zalety budownictwa modułowego sprawiają, że warto rozważyć je przy wyborze technologii. Ciepłe i energooszczędne stwarzają idealną przestrzeń do życia. Oddziałują przy tym korzystnie na zdrowie – drewno zastosowane w budowie nie tylko ułatwia kontrolowanie wilgoci powietrza, ale także jest hipoalergiczne i antystatyczne, co jest cenne szczególnie dla alergików. Warto także pamiętać o krótkim, w porównaniu do domów murowanych, czasie budowy – dom modułowy można postawić od podstaw już w 10 tygodni!

Chcesz się przekonać, jak wiele możliwości daje skandynawski styl budowy? Już teraz umów się z przedstawicielami firmy budowlanej TAGA specjalizującej się w całorocznych domach modułowych! Czeka na Ciebie kompleksowa oferta, dzięki której jednemu podwykonawcy zlecisz wszystkie prace, począwszy od opracowania projektu, poprzez przygotowanie fundamentu i postawienie konstrukcji, aż po wykończenie pod klucz. Z TAGA budowa domu modułowego nie mogłaby być prostsza!

Umów się i odwiedź razem z nami dom modułowy jednego z naszych klientów: KONTAKTRELATED POSTS